Březen 2010

Nuda!

15. března 2010 v 19:35 | LilyS |  messages
Vážně! nemám o čem psát :/
Takže jsem vytvořila tento avatar: ↓↓↓ (chtěla jsem jich udělat víc, ale jsem líná xD)


J. R. R. Tolkien - trilogie Pán prstenů

7. března 2010 v 12:00 | LilyS |  books
Klasika fantasy.
Ač Tolkiena miluju, ještě jsem Pána prstenů nečetla (ostuda!!!!). Teď už ale čtu 1. díl a už ho mám skoro přečtený (chvíli jsem četla 2. díl, ale nějak jsem to nestíhala a musela jsem ho už vrátit do knihovny) + koukám na film. Taky jsem četla Silmarillion a Húrinovy děti.
Je úžasné, jak propracovaný svět Tolkien vytvořil. Od elfštiny po popisy krajiny Středozemě.
Omlouvám se, ale nejsem dobrá v popisování děje ani v recenzích, takže když jsem našla na jednom blogu tenhle článek, byla jsem ráda :)

Je tomu již více než půl století od chvíle, kdy poprvé vyšel Tolkienův Pán prstenů. První díl se objevil roku 1954, poslední vyšel v Anglii roku 1956. Dočkal se vesměs pochvalných recenzí, ale čtenářský úspěch přišel až v uvolněných šedesátých letech, kterým snad více konvenovala fantazie, s jakou profesor Tolkien jakoby odnikud vyčaroval svou Středozemi.
Pán prstenů je sága volně navazující na Hobita, který vyšel už v roce 1937. Teprve v této fascinující trilogii autor odkryl, kolik toho vlastně ví o tajemném světě, který tolik připomíná ten náš, a přece je něčím zvláštní. Dramatická historie spjatá s prstenem temné Moci by asi nebyla tak účinná, kdyby se neodehrávala ve světě s vlastní historií, osídleném mnoha národy s vlastními jazyky, s osobitým viděním světa, a především vlastními příběhy. "Historie války o prsten", tvrdí stvořitel Středozemě, "je jen jedním z těchto příběhů, sice důležitým, ale přesto zůstává jen epizodou v tisíciletých dějinách světa, v němž lidé ještě nehrají tak podstatnou roli a dělí se o historický i životní prostor s elfy, trpaslíky, hobity, skřety..." Snad právě tušení hloubky Tolkienova světa čtenáře na jeho knihách tak fascinuje.
Do nového tisíciletí sice vstoupil Pán prstenů ve velkorysé filmové podobě, která však nemohla zachytit důkladnost, s jakou autor svůj svět vybudoval, ani jeho hloubku. Ovšem čtenářům Hobita, Pána prstenů i Silmarillionu tato možnost zůstává. Nechme se tedy pohltit Středozemí, obdivujme se zoufalému hrdinství malého hobita, který jediný se může pokusit donést temný prsten tam, kde bude možné ho zničit, strachujme se, že by snad svůj úkol splnit nedokázal a nezachránil Středozemi před přílivem tmy, která by její obyvatele uvrhla do otroctví a beznaděje. Nechme se okouzlit - Pán prstenů nám tu možnost dává, nezávisle na tom, jestli jsme seriózní dospělci nebo dychtivé a naivní děti.


Doporučuji tuto trilogii! Tolkien je vyjímečný vypravěč.


LilySZkouknuto!

6. března 2010 v 16:57 | LilyS |  messages
Yop! Už jsem viděla Alenku, sice ne 3D, ale to neva, stejně to bylo vynikající! Když někdo umí, tak prostě umí... Tim Burton je úžasný režisér, jeho atmosféra je naprosto okouzlující! Možná jsem malinko čekala něco víc morbidního, ale já bych chtěla všechno morbidní, takže nic xD Každopádně to bylo super!!! Mohu doporučit!

P. S. Já chci Šklíbu!!! Ta se jim naprosto povedla! Ty její oči! Nádherná je! A Johnny alias Kloboučník je taky úžasný!

Bye, LilyS

"Almost Alice"

4. března 2010 v 15:00 | LilyS |  songs
Seznam písní na soundtracku k Alice in Wonderland:

"Alice" - Avril Lavigne
"The Poison" - The All - American Rejects
"The Technicolor Phase" - Owl City
"Her Name Is Alice" - Shinedown
"Painting Flowers" - All Time Low
"Where's My Angel" - Metro Station
"Strange" - Tokio Hotel and Kerli
"Follow Me Down" - 3OH!3 and Neon Hitch
"Very Good Advice" - Robert Smith
"In Transit" - Mark Hoppus and Pete Wentz
"Welcome to Mystery" - Plain White T's
"Tea Party" - Kerli
"The Lobster Quadrille" - Franz Ferdinand
"Running Out of Time" - Motion City Soundtrack
"Fell Down a Hole" - Wolfmother
"White Rabbit" - Grace Potter and the Nocturnals


Většina se mi líbí (až na pár vyjímek) :)


Nemocná, ale šťastná!

3. března 2010 v 19:18 | LilyS |  messages
Ahojky :)
Jakpak se máte? Já moc dobře ne, protože mi není dobře. Ráno sem nemohla ani pořádně mluvit a celej den mluvim tak divně. Ale zítra je už konečně Alenka!!! Hrozně moc se těším! Takže vydržet zítřek a pak na ni jedu!
Jak jste si jistě všimli nastavila jsem nový design Dragon cavalier od Estel. Nehorázně se mi líbí! Ten drak je úžasný!
A taky jsem pozměnila menu a tak :)

Pá, LilyS!